Axiální střešní nebo stěnový požární ventilátor

Axiální střešní nebo stěnový požární ventilátor ADV-B je určen k odsávání kouře a tepla v případě požáru. Po dobu 30 minut udrží přes vysoké teploty (minimálně 300 °C) vysoký výkon odvodu kouře a tepla a výrazně tak přispívá k zajištění ochrany budov, osob a majetku v případě nebezpečí požáru.

Požární ventilátory jsou vyráběny a kontrolovány podle standardů kvality NEN-EN-ISO 9001. Ventilátory jsou navrženy a testovány tak, aby byli v souladu s normami pro požární větrání. Ventilátor se dodává ve velikostech: 450, 500, 560, 630, 710, 800, 900, 1000, 1250, 1400 mm. ADV-B lze použít i pro běžnou denní ventilaci. Pro ovládání lze využít dodávaný ovládací panel napojitelný na EPS a na měření a regulaci.

Základní charakteristiky

  • ochrana budov, osob a majetku v případě nebezpečí požáru
  • schopný provozu při teplotách minimálně do 300 °C po dobu 30 minut
  • různé typy požárních ventilátorů ADV-B – střešní, stěnový, do potrubí
  • dvojí využití – jako požární ventilátor nebo ventilátor pro denní větrání
  • možnost dvourychlostního motoru venilátoru pro použití při denním větrání
  • jednoduché ovládání pomocí dodávaného ovládacího panelu
  • trvanlivost a spolehlivost
  • nízké provozní náklady

ADV-B - Axiální střešní ventilátor, ADV-BG - Axiální stěnový ventilátor

Vysoce účinný ADV-B axiální ventilátor s aerodynamicky tvarovaným ocelovým lopatkovým kolem k nucenému odsávání kouře a tepla. Vhodný pro instalaci na plochých střechách nebo na střechách s maximálním sklonem do 40 stupňů. Ventilátor je vybaven dvěma přetlakovými klapkami, které se při nečinnosti ventilátoru automaticky uzavřou.

Pro instalaci na stěnu objektu je ADV-BG axiální ventilátor vybaven krytem umístěným vně objektu, který se automaticky otevře při běhu ventilátoru. Kryt se aktivuje vypnutím přidržovacího magnetu a působením tlačných pružin se otevře. Uzavírá se ručně. Pryžové těsnění kolem základny slouží pro těsné dosednutí krytu a je odolné proti povětrnostním vlivům.

Údržba

Požární ventilátor ADV-B neklade velké nároky na údržbu. Pokud je instalován jako součást systému pro odvod kouře a tepla, je nutné, aby byl servisně ošetřen alespoň jednou ročně. Systém revizních kontrol i pravidelné údržby je podrobně rozpracován v návrhu servisních služeb firmy Inexco Argosy vypracovaného individuálně pro potřeby jednotlivých klientů.

Servis

Součástí služeb poskytovaných zastoupením firmy Inexco Argosy s.r.o. v České republice je zajištění servisu tohoto zařízení, od zaškolení obsluhy při předávání nově nainstalovaného zařízení, přes pravidelné prohlídky stávajícího zařízení a eventuální provádění oprav. Kromě dodávky a montáže poskytuje firma Inexco Argosy rozsáhlý servis a to 24 hodin denně, 365 dní v roce.

Certifikace kvality

Požární ventilátory pro nucený odvod kouře a tepla ADV – B jsou vyráběny v souladu s přísnými normami kvality ISO 9001 zaručující dodržování všech uváděných technických parametrů.

Kategorie Ventilátory - pro větrání a ZOTK nucené
Odvětví Odvod tepla a kouře
Výrobce Bovema

Dokumenty ke stažení

  Bovema ADV-B -BG (prospekt EN) PDF, 156.27 kB

(c) 2010 - 2023 Copyright Inexco Argosy s.r.o. Webdesign MHServis.cz

Top