Požární žaluziové klapky

Žaluziové klapky pro odvod kouře a tepla

Požární žaluziové klapky jsou odvětrací zařízení určené pro odvod kouře a tepla v případě požáru. Pracují na principu přirozené cirkulace vzduchu vyvolané rozdílem teplot. Lze je využít též pro běžné větrání a pro denní osvětlení interiérů. Žaluziová klapka je z aerodynamického hlediska vysoce účinné zařízení pro přirozený odvod kouře a tepla. Je dodávána v široké rozměrové škále, s povrchovou úpravou a s možností volby způsobu ovládání dle požadavku zákazníka. Má široké využití jak v průmyslových, tak i komerčních objektech. Výrobky jsou zhotoveny z korozivzdorné hliníkové slitiny.

Základní charakteristiky

Požární žaluziové klapky
  • požární bezpečnost budov, osob a majetku
  • přirozené větrání
  • přirozené denní osvětlení u typu s polykarbonátovými či skleněnými žaluziemi
  • automatické ovládání, možnost připojení na centrální řídící počítač objektu
  • nízké provozní náklady
  • možnost výběru z mnoha velikostí
  • různé možnosti způsobu ovládání
  • žaluziové listy v hliníkovém, polykarbonátovém nebo skleněném provedení
  • spolehlivost a trvanlivost
  • prakticky nevyžaduje údržbu

Popis

Požární žaluziové klapky

Žaluziové klapky jsou navrženy pro odvod velkých objemů vzduchu, při běžném větrání a při požáru pro odvod kouře a tepla. Jsou určeny pro zabudování do střešního i obvodového pláště budov a do světlíků. Tyto klapky jsou obzvláště vhodné pro průmyslové a komerční budovy, kde je třeba ekonomické přirozené větrání s nebo bez možnosti prosvětlení denním světlem.

Nízkoprofilové víceúčelové žaluzie jsou vyráběny a kontrolovány podle standardů kvality NEN-EN-ISO 9001. Jsou navrženy a testovány tak aby byly v souladu s normami pro požární větrání např. DIN 18232 v Německu, S: 7346: Pt 1: 1990 ve Velké Británii, NFS 61937 ve Francii. Pro zajištění minimálních nákladů na údržbu jsou klapky vyrobeny z vysoce kvalitního korozivzdorného hliníku. Ovládání klapek je možné mnoha variantami elektrickým nebo pneumatickým pohonem.

Ovládání

Ovládání elektrickým motorem o napětí 24V nebo 230V s možností připojení na EPS.

Pneumatické ovládání stlačeným vzduchem, pomocí pneumatických válců umístěných přímo v těle klapky. Stlačený vzduch je přiváděn měděnými trubičkami do elektropneumatického panelu, který je možno napojit na EPS.

Příslušenství

K zařízení lze objednat speciálně přizpůsobený osazovací rám. Dále lze na přání zákazníka osadit bezpečnostní mříž či síť proti vniknutí nežádoucí osoby nebo ptactva.

Povrchová úprava

Požární žaluziová klapka

Standardně jsou jednotky zařízení dodávány bez povrchové úpravy. Podle přání zákazníka lze opatřit povrch klapky jedno nebo dvouvrstvým polyesterovým vypalovaným práškovým lakem v barevné stupnici RAL.

Žaluziové listy

Žaluziové listy mohou být hliníkové, jednovrstvé nebo dvouvrstvé s vnitřní izolační vrstvou nebo transparentní ze speciálního polykarbonátu (stupeň hořlavosti B1 těžce zápalné podle DIN 4102), čirého, lepeného nebo dvojitého skla či drátoskla.

Tepelná pohoda

Tato zařízení nejsou pouze jednoúčelová a lze je využít jak pro běžné denní větrání objektu, tak pro odvod vzduchu při požárním odvětrání. Pokud jsou žaluziové listy ze skla, průsvitného polykarbonátu či drátoskla, slouží klapka i pro denní osvětlení.

Ochrana proti dešti

Žaluziová požární klapka

Klapka je vybavena systémem odvodňovacích kanálků, které odvádí dešťovou vodu. Žaluziové listy jsou opatřeny těsnícími kartáčky nebo EPDM těsněním. V uzavřené poloze je klapka naprosto těsná proti průniku dešťové vody.

Údržba

Žaluziové klapky nevyžadují žádnou zvláštní údržbu. Pravidelné čištění zařízení zajistí jeho správnou funkčnost. Podle zákona o požární ochraně je nutné provádět čtvrtletní kontroly a roční prohlídky k tomu oprávněnou osobu. O prováděných kontrolách je nutné vést písemné záznamy.

Servis

Součástí služeb poskytovaných zastoupením firmy Inexco Argosy s.r.o. v České republice je zajištění servisu tohoto zařízení, od zaškolení obsluhy při předávání nově nainstalovaného zařízení, přes pravidelné prohlídky stávajícího zařízení a eventuální provádění oprav. Kromě dodávky a montáže poskytuje firma Inexco Argosy s.r.o. rozsáhlý servis a to 24 hodin denně, 365 dní v roce.

Certifikace kvality

Všechny žaluziové klapky jsou vyráběny v souladu s přísnými normami kvality ISO 9001 zaručující bezprecedentní dodržování uváděných technických parametrů.

TMS-D a NKV-T

Žaluziová klapka TMS-D a NKV-T je navržena pro použití na střechách. Systém je vhodný jak pro přívod čerstvého vzduchu, tak pro odvod kouře a tepla při požáru. Osazovací rám i jednotlivé žaluzie jsou provedeny z dvouvrstvého hliníku. Klapky se používají v průmyslových a obchodních objektech.

TMS-DR, NKV-RT

Žaluziová klapka TMS-DR, NKV-RT je zařízení pro odvod kouře a tepla při požáru. Lze využít i pro denní větrání za všech povětrnostních podmínek díky systému bočního přivětrávání. V osazovacím rámu jsou umístěny dvě regulovatelné klapky pro možnost větrání i při deštivém počasí. Klapky lze umístit jak na střechu, tak do světlíků s maximalním sklonem 45°. Využití převážně pro průmyslové haly.

TMS-DG

Žaluziová klapka TMS-DG je speciálně navržena pro použití na fasádu. Systém DG je vhodný jak pro přívod čerstvého vzduchu, tak pro odvod kouře a tepla při požáru. Osazovací rám i jednotlivé žaluzie jsou provedeny z dvouvrstvého hliníku. Žaluziové listy mohou být hliníkové, jednovrstvé nebo dvouvrstvé s vnitřní izolační vrstvou nebo transparentní ze speciálního polykarbonátu (stupeň hořlavosti B1 těžce zápalné podle DIN 4102), čirého, lepeného nebo dvojitého skla či drátoskla. Klapky TMS-DG se používají v průmyslových a obchodních objektech.

NKV-TB

Žaluziová klapka NKV-TB je speciálně navržena pro použití do obloukových světlíků s poloměrem do 4500 mm. Systém je vhodný jak pro denní větrání, tak pro odvod kouře a tepla při požáru. Osazovací rám i jednotlivé žaluzie jsou provedeny z dvouvrstvého hliníku. Žaluziové listy mohou být hliníkové, jednovrstvé nebo dvouvrstvé s vnitřní izolační vrstvou nebo transparentní ze speciálního polykarbonátu (stupeň hořlavosti B1 těžce zápalné podle DIN 4102), čirého, lepeného nebo dvojitého skla či drátoskla.

Glass Louvre

Žaluziová klapka Glass Louvre je zařízení pro odvod kouře a tepla při požáru, které lze využít i pro běžné denní větrání. Rám žaluziové klapky tvoří hliníkový profil s možností přerušení tepelného mostu. Jednotlivé žaluzie jsou osazeny v hliníkových rámech s možností přerušeného tepelného mostu, nebo bez rámečku. Pro žaluzie se používá jednoduché nebo dvojité prosklení s možností výběru tloušťky skla. Tyto klapky jsou vhodné pro osazení do celoprosklených fasád.

Kategorie Stěnové klapky pro odvod kouře / přívod vzduchu ZOTK a VZT
Odvětví Odvod tepla a kouře, Větrání
Výrobce Bovema

Dokumenty ke stažení

  _TMS-G (produktový list, EN) PDF, 392.36 kB
  _TMS-R (produktový list, EN) PDF, 290.05 kB
  _Žaluziové klapky (rozměry) PDF, 198.6 kB

(c) 2010 - 2024 Copyright Inexco Argosy s.r.o. Webdesign MHServis.cz

Top