Chladicí stropní panel INDUCOOL od firmy Kiefer

Chladicí stropní panel INDUCOOL od firmy Kiefer se skvěle hodí k použití v nejrůznějších stavebních projektech, protože systém INDUCOOL představuje řešení, které zaručuje mimořádně nízkou spotřebu energie a citelně vyšší kvalitu vzduchu v místnosti.

Funkce a výkon

Chladicí stropní panel je na straně směřující do místnosti opatřen jemným žebrováním, díky němuž je jeho povrchová plocha osmkrát větší. Tímto panelem pak prochází čerstvý venkovní vzduch. Podstatně se tak zlepšuje přestup tepla i chladicí výkon systému. Stačí, když se stropními panely pokryje jen 5–10 procent
stropní plochy. Rozvod studené vody pokrývající celou plochu proto není potřebný.

Další instalace, které se mohou nacházet v mezistropu, tak zůstávají volně přístupné. Použitím těchto chladicích stropních panelů lze v závislosti na dimenzování systému dosáhnout výkonu až 500 W/m.

Volnost při tvorbě stropu

Systém INDUCOOL lze integrovat stejně jednoduše do standardních i z konstrukčního hlediska náročných stropů. V případě použití těchto chladicích stropních panelů tak mají architekti při návrhu provedení stropů volnou ruku, ať už se bude jednat o uspořádání panelů do průběžných pásů nebo o jednotlivě rozmístěné panely.

INDUCOOL využívá veškeré výhody vzduchových a vodních systémů:

  • Vodní i vzduchové chlazení je integrováno v jediném prvku.
  • Většinu tepelné energie odvádí rychle a hospodárně chladicí voda.
  • Využitím chladicí kapacity venkovního vzduchu se snižují náklady na energii.
  • K chlazení stačí stropní panely o šířce pouhých 30 cm.

Dokumenty ke stažení

(c) 2010 - 2023 Copyright Inexco Argosy s.r.o. Webdesign MHServis.cz

Top