Světlíky Light a Starlight

Světlíkové systémy (světlíky) Bovema typ Light a Starlight jsou vyrobeny z hliníkových profilů a polykarbonátových zasklívacích desek. Jsou navrženy pro přirozené prosvětlení průmyslových a komerčních objektů.

Světlíky Light a Starlight

Systém střešních světlíků nabízí projektantům širokou škálu možností při řešení prostupu denního světla do interiéru komerčních a průmyslových objektů.

Obloukové světlíky dodávané společností Inexco Argosy jsou vhodné pro zastřešení otvoru o rozpětí 1,5 až 6 m, délka otvoru není nikterak limitována. Zasklívací materiály se osazují do hliníkových profilů opatřených speciálním těsněním.

Toto těsnění jednak zajišťuje skryté uchycení zasklívacích tabulí a přerušením tepelných mostů zvyšuje izolační vlastnosti světlíkového systému.

Celý systém je navržen tak, aby se dal velmi jednoduše kombinovat s ostatními výrobky, jako jsou například zařízení pro požární odvětrání, stínící žaluzie nebo protisluneční rolety.

Polykarbonátové panely jsou dodávány v čirém, opálovém nebo broznozovém zabarvení. Světlíky mohou být vybaveny ventilátory pro odvod kouře a tepla nebo vzduchotechnickými jednotkami. Odvod kouře a tepla může být zajištěn přirozeným způsobem klapkami nebo nuceným způsobem požárními ventilátory.

Světlíky Light a Starlight
  • max. rozpětí pro světlíky typ Light je 6000 mm s tloušťkou zasklení až 25 mm
  • max. rozpětí pro světlíky typ Starlight je 3000 mm s tloušťkou zasklení 16 mm
  • standardní rozpětí profilů je 1060 mm a poměr šířky a délky oblouku světlíku je 1:5
  • hliníkové profily AlMgSi 0.5
  • kotvení nerezová ocel
  • zasklení polykarbonátové desky
Světlík Light a Starlight

Používané polykarbonátové desky jsou odolné proti rozbití ostrým předmětem, působením UV záření nedochází k jejich degradaci a jejich světelná propustnost zůstává nezměněna i po několika letech. Rám světlíků je sestaven z řady speciálně navržených hliníkových profilů. Způsob jejich osazení minimalizuje použití šroubů a umožňuje zvýšení tepelně izolačních vlastností celého systému.

Kromě plochých střech se obloukové světlíky dají použít na šikmých střechách za předpokladu, že je úhel sklonu jak paralelně, tak i kolmo k hřebeni střechy maximálně 5°. Při větších úhlech je nutné tuto problematiku konzultovat s výrobcem.

Světlík Light a Starlight

Hliníkové profily jsou standardně dodávány s povrchovou úpravou leštěného hliníku. Na přání zákazníka, lze povrch opatřit polyesterovou vypalovací práškovou barvou v barevné škále RAL nebo lze hliníkové profily eloxovat.

Světlíky nevyžadují žádnou zvláštní údržbu. Pravidelné čištění a mytí běžnými mycími prostředky prodlužuje životnost zasklívacích tabulí a umožňuje dobrý prostup světla do interiéru objektu.

Světlíky Light a Starlight
Kategorie Světlíkové systémy - pro osvětlení, větrání a ZOTK
Odvětví Osvětlení, Větrání
Výrobce Bovema

(c) 2010 - 2023 Copyright Inexco Argosy s.r.o. Webdesign MHServis.cz

Top